РЕНОМЕ СМАРТ резидент Дія.City

Компанія РЕНОМЕ-СМАРТ набула статусу резидента Дія.City, і стала однією з 200 IT-компаній, які сприяють зміцненню ІТ-індустрії України, що продовжує розвиватись, попри війну.

Серед резидентів: Reface, Monobank, MacPaw, Ajax Systems, Revolut, EPAM Systems, Samsung, Genesis, NiX Solution, Softserve, RIA.com, Rozetka – титани індустрії, які готові підсилювати один одного. Усі компанії-резиденти отримують підтвердження свого статусу від Міністерство цифрової трансформації України.

Резиденти Дія.City мають особливий правовий статус, лібералізовані трудові відносини та спеціальне оподаткування. Це дозволить створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі та прискорити зростання галузі з 20% до 40% на рік.

21 квітня софтверна компанія ТОВ “СМАРТ-КОРП”, що є частиною РЕНОМЕ СМАРТ, набула статусу резидента Дія.City

Що це означає?

Ідейним натхненником і автором концепції є міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Його заступник Олександр Борняков керує проектом і відповідає за його реалізацію.

Я особисто знайома з Олександром Бортняковим. І знаю, яких зусиль було докладено до цього проекту. Основною ідеєю був розвиток ІТ індустрії, прозорість галузі, сплата податків. РЕНОМЕ СМАРТ є членом ІТ-асоціації України та входить у Рівненський ІТ-кластер.  Навколо проекту Дія.City відбувалося багато дискусій.

Ні для кого не секрет, що багато аутсорсингових компаній, у тому числі і великі компанії такі як SoftServe та EPAM, своїх програмістів та розробників оформляють у вигляді ФОП. У такому випадку працівники не є соціально-захищеними, хоча і отримують гарну винагороду за свою роботу,  а громада не отримує податкових надходжень, з яких можна виплачувати зарплатню бюджетникам, будувати дороги. 

Проект Дія.City пропонує досить привабливі умови та прозорий механізм, що дозволяє розвивати галузь, сплачувати податки та створювати технологічні продукти в Україні із реєстрацією авторського права. Основною умовою для реєстрації авторського права на створення програмних продуктів є те, що працівники мають бути в штаті компанії, а не ФОП. Це сприятиме розвитку українських продуктів, а також зробить привабливим і для компаній нерезидентів вибудовувати свої R&D  підрозділи в Україні

Надія Гладкевич,
гендиректор групи компаній РЕНОМЕ, директор РЕНОМЕ СМАРТ

“Я особисто знайома з Олександром Бортняковим. І знаю, яких зусиль було докладено до цього проекту. Основною ідеєю був розвиток ІТ індустрії, прозорість галузі, сплата податків. РЕНОМЕ СМАРТ є членом ІТ-асоціації України та входить у Рівненський ІТ-кластер.  Навколо проекту Дія.City відбувалося багато дискусій.

Ні для кого не секрет, що багато аутсорсингових компаній, у тому числі і великі компанії такі як SoftServe та EPAM, своїх програмістів та розробників оформляють у вигляді ФОП. У такому випадку працівники не є соціально-захищеними, хоча і отримують гарну винагороду за свою роботу,  а громада не отримує податкових надходжень, з яких можна виплачувати зарплатню бюджетникам, будувати дороги. 

Проект Дія.City пропонує досить привабливі умови та прозорий механізм, що дозволяє розвивати галузь, сплачувати податки та створювати технологічні продукти в Україні із реєстрацією авторського права. Основною умовою для реєстрації авторського права на створення програмних продуктів є те, що працівники мають бути в штаті компанії, а не ФОП. Це сприятиме розвитку українських продуктів, а також зробить привабливим і для компаній нерезидентів вибудовувати свої R&D  підрозділи в Україні”

Надія Гладкевич,
гендиректор групи компаній РЕНОМЕ, директор РЕНОМЕ СМАРТ

Що зміниться?

Однією з умов резидентства в Дія.City є  90% доходів саме з розробки програмних продуктів. Тому, ми виділили окрему юридичну особу ТОВ “СМАРТ-КОРП”, куди будуть переведені наші розробники з R&D та деяких інших підрозділів. Для працівників особливо нічого не змінюється, оскільки ми не практикували роботу з ФОП. З  переведенням зберігаються усі соціальні гарантії. А зміни в корпоративному оподаткуванні ми зможемо використати для реінвестицій для розвитку компанії.

Олена Ковтуцька,
фінансовий директор РЕНОМЕ СМАРТ

Які перспективи?

Дія.City перш за все дає захист.
З початком військових дій були звернення від наших закордонних партнерів. Вони зацікавлені у співпраці, хочуть наш софт, контракти є. З появою Дія.City наші експортні контракти стануть більш захищеними. 

По друге,  РЕНОМЕ СМАРТ офіційно став частиною діджитал-спільноти, із іншими 200 ІТ-компаніями,  які сприяють зміцненню ІТ-індустрії України.

У глобальному контексті Дія.City теж має свої переваги. Інвестори зможуть працювати в Україні на тих самих умовах, як і на Заході. Таким чином може збільшитися кількість інвестицій в українські компанії та стартапи.

Валерій Сіроштан, 
директор з розвитку РЕНОМЕ СМАРТ