Як це працює: Андрій Кожушко
про будівництво для агрокорпорації “Крупець”

У спецпроєкті “Як це працює?” ми розповідаємо історії менеджерів проєктів, персоналу, продажів, керівників напрямів, маркетологів, програмістів, розробників аби дізнатися, як інноваційні рішення допомагають створювати продукти, що спрощують людям життя.

Наш наступний герой, проєктний менеджер РЕНОМЕ ЄВРОБУД Андрій Кожушко, розповідає про плоди співпраці довжиною у майже два десятки років, будівництво найвищої споруди у Радивилівському районі та як побудована комунікація із замовником.

Андрій Кожушко

проєктний менеджер
РЕНОМЕ ЄВРОБУД

Продукт:

Споруди для агрокорпорації “Крупець

Скільки років РЕНОМЕ ЄВРОБУД будує для “Крупця”?

З агрокорпорацією співпрацюємо близько 17 років. Зараз як генеральний підрядник виконуємо практично усі види робіт: від ремонту офісних приміщень до будівництва заводів. Включно з влаштуванням мереж вентиляції, водопостачання та водовідведення, опалення, протипожежної безпеки тощо. Крім того, супроводжуємо декілька об’єктів одночасно на різних дільницях. Адже географія агрохолдингу не обмежується лише селом Крупець, а включає майже весь Радивилівський район.

“Крупець” займається не лише виробництвом яєць, а й птицею.
Які споруди ви створювали для цього напрямку?

Тут йдеться про приміщення для вирощування птиці або для кур-несучок, склади для зберігання і фасування яєць. Починали з будівництва пташників площею 2100 м2, а зараз це будівлі близько 3000 м2. Щороку в експлуатацію вводимо два-три пташники, невелика перерва була лише під час будівництва олійного і комбікормового заводів. Загалом мова про 70 приміщень загальною площею близько 70 000 м2. Однак говорити можна не лише про будівництво. Іноді нам доводиться консультувати та вносити зміни у вже існуючу конструкцію, коли партнери хочуть замінити обладнання на нове. Тож робимо усе, щоб будівля була максимально готова до сучасних технологічних рішень.
Як це працює

Якою є найвища споруда на території агрокорпорації?

Нею стане завод з виробництва комбікормів, який ми завершимо цього року. Висота найвищої будівлі складає 43 м. Тут виготовлятимуть 30 тонн продукції щогодини. 

Щодо будівництва, то воно розпочалось у 2021-му з вибору обладнання, яке мали тут встановити. Згідно нього були підібрані конструкції та матеріали. Відтак в основу ліг збірно-монолітний каркас: розміщені у чотири яруси бетонні колони та залізобетонне перекриття. Монтаж колон, мабуть, був найважчим етапом. Адже одна має довжину 12 метрів і вагу близько 10 тонн. Й для цього Євробуд розмістив власний баштовий кран. 

На 3240 м2 цеху заводу розмістився вузол прийому, дільниця відвантаження, склад сировини, транспортна лінія, що сполучає його з елеваторами й приміщенням для сушіння зернових. Власне сюди з полів потрапляє зерно, просушується, переробляється на комбікорм, який відвантажують на автомобілі й доставляють до пташників. А якщо це соняшник, наприклад, то його після сушіння одразу транспортують елеваторами до олійного заводу.

Елеватори розташовані таким чином, що зв'язують різні приміщення
між собою?

Якоюсь мірою вони є логістичним вузлом між спорудами на території агрокорпорації у с. Крупець. До речі, до їх спорудження ми теж доклали руку.

Як це працює

Який вигляд має олійний завод?

Це приміщення площею близько 200 м2 та висотою до 20 м, що знаходиться на одній локації з комбікормовим заводом й так само з’єднане галереями і транспортерами з елеваторами. На будівництво цього заводу пішов приблизно рік, а в основі металевий каркас, обшитий сендвіч-панелями. 

З цікавого, його потужність складає 120 тонн соняшнику на добу, а відходи використовують для обігріву приміщень у зимовий період чи для сушки того ж таки зерна.

Тобто у “Крупці” відходи використовуються як паливо?

Так, як паливо для котельні, яку ми побудували поруч з олійним. Вона зараз часто працює на альтернативному паливі: залишках від переробки насіння, про які говорив вище, чи соломі, що є в надлишку. Це говорить не лише про економію газу, а й про раціональне використання ресурсів.

Крім заводів і птахофабрик, з якими ще типами приміщень доводилося мати справу?

Євробуд споруджував ангари для зберігання і ремонту техніки Також відновлював, опоряджував та будував офісні приміщення, душові, кімнати для відпочинку та їдальню.

Як це працює

Як відбувається комунікація із замовниками?

Ми постійно на зв’язку й двічі на тиждень разом виїжджаємо на об’єкти, проводимо наради щодо графіків, планів чи черговості виконання якихось робіт. Оскільки зараз наші об’єми збільшились, то безпосередньо на кожному об’єкті є виконроб та майстер, що керують людьми і розподіляють роботу. Так само й зі сторони агрокорпорації, на кожній дільниці є власна відповідальна особа. 

“Наші об’єми збільшились,
тому безпосередньо на кожному об’єкті
є виконроб та майстер”

Це зручно, бо безпосередні учасники будівельного процесу можуть швидше вирішувати питання і реагувати на виклики. А ще за роки співпраці, ми навчилися відчувати один одного й завжди приходити до спільного рішення.

Що входить в обов'язки проєктного менеджера на будівництві?

Моя робота полягає в комунікації із замовниками, також маю справу з проєктною документацією та плануванням. Крім цього, забезпечую необхідною технікою та матеріалами, стежу за графіками виконання робіт та надаю інжинірингові послуги.

Як це працює

Чи є проєкти, над якими працюєте паралельно?

Звісно, супроводжую монтаж інженерних мереж та гідроізоляцію покрівлі для Луцького домобудівельного комбінату. Співпрацюємо вже четвертий рік поспіль. Також здійснюємо монтаж внутрішніх мереж водопостачання, опалення, каналізації для житлового комплексу “Карамель” у Луцьку. Щоб все встигати, спершу планую візити на об’єкти, а решту часу присвячую роботі з документами.