Завдання із зірочкою: інвестувати в розвиток працівників під час війни

Дмитро Дегтярьов, HR РЕНОМЕ СМАРТ, розповів про розробку програми з розвитку, для чого вона потрібна, хто у ній візьме участь і як проходитиме навчання.

Що вплинуло на появу освітнього проєкту HiPo у РЕНОМЕ СМАРТ?

IMG_3665a

Ідея народилась не вчора. Спочатку думали, що це буде якийсь класичний кадровий резерв, або ж школа менеджменту. Врешті, бажання РЕНОМЕ СМАРТ посилити менеджментську складову, привело до проєкту HiPo (High Potential). Простими словами, інвестуючи в розвиток співробітників, управлінців або ж тих, хто у перспективі міг би обіймати лідерські позиції, компанія розраховує, що вони зможуть виконувати більш широкі та складні задачі у майбутньому. Відтак з’явилася програма
Код менеджменту РЕНОМЕ.

Чому така назва?

Її запропонував наш провайдер, Development training and consulting, і нам вона видалася влучною. Код менеджменту це історія не про технічні, а про управлінські скіли.

Хто може взяти участь?

Він створений для працівників РЕНОМЕ СМАРТ, зокрема тих, що обіймають менеджерські позиції, є експертами у своєму напрямку та тих, хто має потенціал до управлінської діяльності. Оскільки це пілот, то перших ластівок обирали спільно з ТОП-менеджментом та керівниками департаментів.

Скільки триватиме проєкт?

Напередодні старту ми провели асесмент (з англ. assessment) з учасниками програми.  Це такий метод оцінки рівня працівників, що проводять у формі ділової гри. Його результати стали відправною точкою та дозволять відстежувати динаміку розвитку впродовж навчання. 

За планом проєкт триватиме з жовтня 2022 року до червня 2023 включно. У липні відбудеться оцінка здобутих компетенцій та сертифікація.

У якому форматі відбуватиметься навчання?

Навчання проходитиме онлайн, що дозволить приєднатися до зустрічей учасникам з інших міст. Крім того, такий формат краще підходить для теперішніх умов. До прикладу, під час першого заняття пролунав сигнал повітряної тривоги і ми змогли його відновити, після того як усі пройшли в укриття. 

Проте не виключено, що декілька офлайн-зустрічей теж заплануємо. Загалом, будемо вчитися за таким графіком: п’ятниця, тиждень перерви, субота і тд. Навчання потребує уваги, сил і часу, щоб переосмислити й опрацювати отриману інформацію, виконати практичні завдання.

За планом проєкт триватиме з жовтня 2022 року до червня 2023 включно. У липні відбудеться оцінка здобутих компетенцій та сертифікація.

З яких модулів складається програма?

Їх буде шість: лідерство та управління собою, ефективна взаємодія, управління командою, управління діяльністю, інновації й управління змінами, управління організацією та управління бізнесом. Кожен модуль ділитиметься ще на три теми, які міститимуть теорію і практику. 

Хотів би зазначити, що програма містить мінімальну кількість теорії. Основну увагу буде приділено формуванню конкретних практичних навичок. Буде чудово, якщо щось вдасться реалізувати відразу на робочому місці.

Що отримають менеджери та компанія у підсумку?

Успіх обох сторін взаємозалежний. Якщо працівники зростають, отримують нові знання, вони можуть краще продумати та налаштувати процеси на поточних позиціях. Для тих, у кого управлінського досвіду ще немає, навчання стане додатковою мотивацією. 

Більшість компаній бояться зараз інвестувати в розвиток. Але не РЕНОМЕ СМАРТ. Насправді цей проєкт не лише про компетенції, а й про підтримку в непростий час та наше майбутнє.